ІНФОРМАЦІЙНІ ПИТАННЯ

ПИТАННЯ ЩО ЧАСТО ЗАДАЮТЬСЯ

Що таке таунхаус?

Слово «townhouse» в перекладі на українську мову має визначення «міський будинок» або «особняк». Але властива для окремо побудованої будівлі автономність проживання в таунхаусі за визначенням не зовсім підходить до опису особняка.

За фактом це багаторівневий будинок в кілька поверхів, що має свою окрему вхідні двері, пристрій теплопостачання і невелику земельну ділянку. Таке житло являє собою єдиний комплекс з декількох будівель. Між якими є загальні бічні стінки і єдиний зовнішній стиль. Але при цьому кожна будівля має окремий гараж і паркувальне місце біля будинку.

Переваги та недоліки

Перша і найбільша перевага таунхауса – його економічність. Якщо порівнювати з котеджем, то витрати на його обслуговування істотно менші.

Наприклад, опалення: тепло набагато довше зберігається в будинку за рахунок тепла у сусідів. Давайте розглянемо саме будівництво. Очевидно, витрати на будматеріали для даху і суміщених стін, підводку комунікацій до будинку рівномірно поділяться між усіма жителями.

Список спільних витрат, на яких ви зможете заощадити, дуже довгий: вивіз сміття, охорона, благоустрій територій, система відеоспостереження, обслуговування інженерних мереж і комунікацій.

Зокрема систем водопроводу та каналізації, мереж вуличного освітлення. А також і теплових мереж, якщо вони є спільними для всього комплексу. Але порівняти таунхаус із заміською нерухомістю дуже складно навіть при наявності невеликої ділянки землі під вікнами. Адже їдуть за місто зазвичай подалі від шуму і суєти.

На які факти потрібно звернути увагу, купуючи таунхаус?

В першу чергу Ви маєте врахувати всі основні рекомендації, які існують для покупки об’єктів нерухомості всіх типів:

  • відповідність конкретного об’єкта мети покупки,
  • фінансові можливості не тільки на покупку,
  • але і на утримання нерухомості,
  • доскональне вивчення документів перед угодою,
  • відгуки про організацію-забудовника.

При тому, що в містобудівному кодексі таунхаус ще не має документального закріплення, існують деякі особливості з юридичного боку. Часто задається питання при оформленні таунхауса – отримання в приватне володіння землі. Ділянка землі, що купується спільно з таунхаусом, часто оформляється на тих же умовах, що і при покупці квартири. Ніхто з тих, хто проживає в багатоквартирному будинку, не претендує на особисте користування клаптиком землі у дворі.

Тому у Вас не вийде просто так, за власним бажанням вибудувати на території лазню. І це одна з відмінностей від заміської нерухомості. Юристи радять, як показала практика, уникати пайової участі у власності на земельну ділянку спільно з людьми, що також мешкають в таунхаусі. Оскільки в подальшому при оформленні перепродажу або іпотеки можуть з’явитися проблеми з документами.

Нюансів з земельними ділянками може бути багато і вони можуть бути різними. Ми лише хочемо порадити приділити цьому питанню особливу увагу. Ще одна помилка, яке є досить поширеним, – низька вартість квадратного метра в таунхаусі. Насправді тільки здається, що ціна такого житла виходить дешевше покупки квартири.

Таунхауси площею менше 150 квадратних метрів зазвичай не будують. А в цю площу входить котельня та інші технічні приміщення, а також і сходові прольоти.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАС

З БУДЬ-ЯКИМИ ЗАПИТАННЯМИ ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ